Jak powinien ubierać się mężczyzna z brzuszkiem ?

Jak ubrać mężczyznę z brzuszkiem?

Porady modowe dla mężczyzn z brzuszkiem

Nikt nie jest idealny, szczególnie jeśli spojrzymy na mankamenty ludzkiego ciała. Większość wad możemy jednak skrzętnie ukryć, dobierając takie elementy ubioru, które podkreślą pozytywne aspekty naszej sylwetki. Wyzwaniem wielu żon jest skomponowanie odpowiedniego stroju dla faceta przy kości. W dobieraniu ubrań dla dużych mężczyzn łatwo popełnić błąd, co poskutkuje nie tylko nieestetycznym wyglądem, ale i mniejszym komfortem psychicznym faceta. Dzięki kilku prostym wskazówkom poradzimy sobie z tym bez większych przeszkód. W niniejszym artykule przedstawiamy jak ubrać mężczyznę z brzuszkiem na różne okazje. Podpowiadamy jaki jest złoty środek w dobieraniu poszczególnych elementów garderoby i czego absolutnie należy się wystrzegać.

Jak powinien ubierać się mężczyzna z brzuszkiem?

Faceci z nadprogramową wagą nie powinni wybierać ubrań zbyt dopasowanych i obcisłych. Należy unikać krótkich t-shirtów, przylegających polówek, czy opiętych koszul. Spodnie męskie nie mogą być również zbyt ciasne, ale w tym kontekście należy także uważać na za duże rozmiary, które dodatkowo poszerzą sylwetkę. Kluczem do dobrego wyglądu jest dobranie prostego, albo lekko zwężanego, kroju. Znakomicie w tym kontekście wypadają spodnie chinos, które w przeciwieństwie do jeansów wyszczuplają sylwetkę i stanowią modne rozwiązanie na różne okazje: zarówno formalne, tak i towarzyskie. Mężczyźni z brzuszkiem nie powinni także ubierać zbyt jaskrawych kolorów – optymalnym wyborem jest stonowana kolorystyka w myśl zasad smart casual. Jeśli chcemy wybrać jeans, to przede wszystkim w kontekście górnej partii ciała (sprawdzi się katana jeansowa męska). Sztywne spodnie męskie jeansowe nie są sprzymierzeńcem mężczyzny z uwydatnionym brzuszkiem.

Strój na wesele. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zdjęcie autorstwa NATASHA LOIS z Pexels

Podstawą męskiej elegancji na tego typu uroczystości jest odpowiedni dobór rozmiaru i kroju garnituru. Marynarka musi być dobrze dopasowana, nie powinna zwisać, czy posiadać zbyt długich rękawów. W wielu przypadkach niestety nie obędzie się bez wizyty u krawca, tym bardziej, jeśli mężczyzna ma dużą nadwagę. Należy bardzo dokładnie zmierzyć obwód klatki piersiowej, długość ramion i samej marynarki. Spodnie męskie nie mogą nachodzić zbyt głęboko na buta, gdyż taki mankament optycznie poszerzy sylwetkę. Przy doborze stroju na wesele (najlepiej, jeśli będzie do stonowany garnitur), nie wolno zapominać o dobraniu odpowiedniego koloru materiałów. Jasny kolor, np. beżowej marynarki, poszerza, zaś granatowy lub ciemnografitowy – działa na korzyść faceta z brzuszkiem. Duże rozmiary garniturów mają także pewną wadę: są bardzo często zbyt długie, nawet na mężczyznę przy kości. Nie powinno się absolutnie podwijać nogawek w materiałowym komplecie garniturowym (o tym jak podwinąć spodnie chinos na nieformalne okazje, piszemy poniżej).

Ubiór na wyjście nieformalne. Facet w towarzystwie musi się dobrze prezentować

Znacznie szerszym wyborem dysponujemy, jeżeli chodzi o stylizację faceta, na okazje towarzyskie. Tutaj nie jesteśmy ściśle spięci ramami uroczystości: ubiór może być nieco wygodniejszy (tzw. smart casual), co nie znaczy, że pozbawiony logiki i elegancki. Przede wszystkim sprawdzi się uniwersalny golf męski, który świetnie maskuje zbyt duży brzuch. Do tego znakomitym wyborem będzie katana jeansowa męska, podkreślająca niebagatelny styl i maskująca nadprogramowe kilogramy. Jednym z dylematów jest kwestia zawijania nogawek. Czy powinniśmy to robić, a jeśli tak, to jak podwinąć spodnie chinos, by prezentowały się estetycznie? Spodzień zdecydowanie należy podwinąć, jeśli oczywiście jest ewidentnie zbyt długi (a tak zwykle bywa, gdy wybieramy duże rozmiary). Najlepiej dokonać tego dwukrotnie, nawijając kolejne warstwy na siebie – zapobiegnie to przypadkowemu wyprostowaniu się spodni. Najlepiej tego dokonywać już po założeniu spodni – warto sprawdzić przed lustrem, czy obie podwinięte nogawki są ustawione na równym poziomie.

Photo by Evan Mach on Unsplash

Smart casual do pracy dla dużego faceta

Sekretem dobrego ukrywania nadprogramowej wagi jest dobre maskowanie sylwetki pod kolejnymi warstwami ubrań. Dlatego tak ważne jest, aby ubiór stanowił nie tylko golf męski, czy koszula w kratę, ale także drugi wierzchni element górnej części, np. katana jeansowa męska czy dobrze dopasowana, gruba koszula bawełniana (jeśli jest gorąca pora, golf męski może być zastąpiony cieńszą bluzą). Jeśli wybieramy bluzę lub koszulkę (jako warstwę na spód), można skorzystać z kroju v-neck, czyli „wycięcia w serek”. Podobny efekt wizualny uzyskamy odpinając jeden lub dwa górne guziki w koszuli. Takie wcięcie wydłuży optycznie głowę i szyje, a tym samym wysmukli całą górną partię ciała.

Photo by Flávio Nunes on Unsplash

Podsumowując

  • Należy za wszelką cenę unikać zbyt dużych rozmiarów (przesadnie dużych, nieproporcjonalnych do rzeczywistych wymiarów ciała). To częsty błąd popełniany przez facetów.
  • Warto ubierać się „warstwami”, łącząc koszulkę z koszulą lub kataną.
  • Nie należy przesadzać z kolorystyką. Najlepszym wyborem będą stonowane barwy.
  • Dobrym pomysłem jest podwijanie spodni na zakładkę.

Dodaj komentarz