Divest.pl

Spis treści

Do czego służy mała kieszonka w spodniach? Co to watch pocket ?

Watch pocket- czy to relikt zamierzchłych czasów, czy nie odłączny element mody?

Są one zbyt małe, aby mogły być użyteczne. Ale w dawnych czasach miały one ważny cel: w kieszonce mieścił się zegarek kieszonkowy tak jak sama nazwa wskazuje – watch pocket.

Wszechobecność kieszonek można prześledzić na podstawie projektu „kombinezonu do pasa”, oryginalnej nazwy niebieskich dżinsów produkowanych przez Levi Strauss & Co. Pojawiają się one w projekcie patentu, który Strauss i J.W. Davis otrzymali 20 maja 1873 r. za „Ulepszenie w zapinaniu kieszeni”. Po raz pierwszy wprowadzono do masowego użytku w 1890 r.

„Najstarsza para kombinezonów do pasa w archiwach Levi Strauss & Co. Archives [z 1879 roku] zawiera kieszonkę na zegarek”.

Ponieważ mała kieszeń była przeznaczona do przechowywania zegarków kieszonkowych, zazwyczaj nie znajdziesz jej na spodniach garniturowych. Marynarki garniturowe mają już kieszonki na zegarki, co sprawia, że jedna na spodniach jest zbędna.

Spodnie z małą kieszonką nazywane są „spodniami z pięcioma kieszeniami”, ale ta mała kieszonka nie jest tak naprawdę piątą. Piąta kieszeń znajduje się z tyłu po lewej stronie i dodano ją do jeansów w 1901 roku.

XIX-wieczne jeansy miały pojedynczą tylną kieszeń po prawej stronie spodni pod skórzaną patką .

Watch pocket w naszych czasach

Prawie nikt dzisiaj nie nosi przy sobie zegarka kieszonkowego. Ludzie mają tendencję do sprawdzania czasu na swoich telefonach lub zegarkach na rękę.  Małe kieszonki zachowuję się, ze względu na jednolitość stylu i formy.

Inne spodnie mają kieszeń jako hołd dla zegarka kieszonkowego. Styl ten nadaje spodniom bardziej swobodny wygląd, ponieważ nie wyglądają one jak przeznaczone do zestawienia z marynarką.

Różne marki umieszczają małą kieszonkę w różnych miejscach. Niektóre umieszczają ją z przodu, obok większej kieszeni. Inne mają mniejszą kieszonkę w bocznej kieszeni o normalnych wymiarach.

Ciekawostką dotyczącą kieszeni na zegarek jest fakt, że podczas II wojny światowej usunięto dwa narożne nity , aby oszczędzić metal na potrzeby działań wojennych. Nity powróciły do kieszeni zegarka po wojnie.

Zastosowanie

Dziś nie ma zbyt wiele, co można zrobić z maleńką kieszonką. Niektórzy sugerują, aby używać ich do przechowywania monet lub kluczy, ale mają one tendencję do wkopywania się w biodro. Inni polecają je na zapałki, prezerwatywy i bilety, ale te są trudne do wyjęcia, jeśli twoje palce nie są równie malutkie. Kieszenie są nieco pomocne do przenoszenia małych elementów biżuterii na kilka chwil – jak wtedy, gdy planujesz oświadczyć się swojej drugiej osobie, lub gdy ktoś inny myje ręce i chce, abyś trzymał jego pierścionki – ale to prawie wszystko.

W większości przypadków najlepiej jest je zignorować i myśleć o kieszeniach jako o kawałku historii, który wciąż jest z nami.

Zobacz inne wpisy

SPODNIE CARGO

NALEŻĄ DO NAJGORĘTSZYCH TRENDÓW MODY MĘSKIEJ 2021 ROKU Każdy z nas ma takie chwile, w których wraca myślami do tego, co nosiliśmy może 2-3 lata

Czytaj dalej →